«
  1. Ana sayfa
  2. MAKALELER
  3. Şimdi Mutlu Musunuz?

Şimdi Mutlu Musunuz?


ŞİMDİ MUTLU MUSUNUZ?

Esedullâh Saîd

 

En güzel isimlerin sahibinin yüce ismiyle…

Şimdi mutlu musunuz?’ sorusunu soracağız, kızılboyalı palyaçolara, medeniyeti katleden çağdaş vahşilere… Nesillerin katliamını kendi elleriyle hazırlayan şakilere…

Hayatın varlık amacından habersiz, ölüm ve sonrasına karşı duyarsız, dünyası için çalışan, ahireti için tembel nesiller yetiştirdiniz. Ey saptırıcılar! Ahiretini unutan maddeci nesilleriniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Allah’ın insanlara gönderdiği peygamberlerin hayatlarından habersiz, sahte kahramanların hayatlarıyla avunan, peygamberlerin batıla karşı mücadelelerinden habersiz, sahte kahramanların mücadelelerini savunan bir nesil yetiştirdiniz. Ey sahte tarihin sahtekâr pazarlayıcıları! Sahtekâr bir nesliniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Putları kıran atası İbrahim aleyhisselam gibi put kıran peygamberin ümmeti olduğunu söyleyen, ancak her köşeye putunu koyan, putçu bir nesil yetiştirdiniz. Ey çağdaş putperestler! Putlarıyla mutlu olan bir nesliniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Açılmayı öğütlediniz. Örtünmeyi kötülediniz. Allah’ın emirlerini hafife alıp, ‘bu örtünmede neymiş?’  dediniz. Her yana çıplaklığın yayılması için çaba sarf ettiniz, sonunda çırılçıplak bir nesil yetiştirdiniz. Ey fuhşun davetçileri! Zinakâr nesilleriniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Uçkuru peşinde koşan, hiçbir ahlaki değeri tanımayan, ‘her şey yapılabiliyorsa mubahtır!’ sayan, karısını, kızını başkalarından sakınmayan,  açılmış haliyle koluna takıp milyonlara teşhir edip hiçbir rahatsızlık duymayan, kıskançlık duyguları alınmış nesiller yetiştirdiniz. Ey ahlaksızlar! Kendiniz gibi şehvetperest nesilleriniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Artık sokaklar rezillikten geçilmiyor. Rezilliği hayat yapanlar gayri Müslim’ce yaşıyor, sorsan Müslümanlıktan da dem vuruyor. Gayri Müslim’ce inanan, onlar gibi yaşayan bir nesil yetiştirdiniz. Ey perişan neslin planlayıcıları! Planlarınıza ulaştınız, perişan nesilleriniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Ey içkiyi çağdaşlık olarak görenler! İçki kötülüğün anası şeytan işi pisliklerden bir pisliktir. O, bireyi, aileyi ve toplumu ifsad eder. Ancak siz onu serbest bırakarak, isyanda yarıştınız. İçki konusunda Efendimiz aleyhisselam’ın laneti varken, bu laneti umursamadınız. Çağdaş bir hayatın onsuz olamayacağını yaydınız. Onunla başlayıp onunla devam eden yemekler, davetler verdiniz. Ey içkinin sunucuları! Ayyaş nesilleriniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Eğitim, öğretim dediniz… Cahiliye değerlerinden başka neyi öğrettiniz? Cahiliye eğitimden geçirdiniz nesillere şirki inanışlar ve ahlaksız bir yaşantıdan başka ne verdiniz? Besmelesiz kitaplarınızla, besmelesiz öğretmenlerinizle, İslam’a muhalif müfredat ve törenlerinizle, İslamsız nesiller yetiştirdiniz. Ey İslam düşmanları! İslam’ı bilmeyen ve önemsemeyen nesilleriniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Ticarete kandırmaca olarak bakan, aldatmayı meziyet sayan, beyaz-siyah diye yalanlarla yaşayan, yalancı, dolandırıcı bir nesil yetiştirdiniz. Ey kezzablar! Yalanı-dolanı hayatının her alanına taşıyan nesilleriniz var artık,  şimdi mutlu musunuz?

Popla yatan, cazla kalkan, Kur’an ayetlerinin cahili, şarkıların bilgini, şarkıcıların hayatlarını takip eden, Allah’ın peygamberinin hayatından hiçbir şeyi bilmeyen, şarkıcı-türkücü bir nesil inşa ettiniz. Ey şeytanın çalgısını sunanlar! Haramzade nesilleriniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Meşin yuvarlağın peşinde yuvarlanan, ‘kulüp, takım, lig, maç, gol’ diye diye ömrünü tüketen, takımı adına dost olup, takımı adına düşman kesilen, top kafalı nesiller yetiştirdiniz. Ey insanları boş ve batılla meşgul edip bunlardan gelir elde edenler! Boş şeyler, batıl işler peşinde hayatını bitiren boş nesilleriniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Faizi normal gören, faiz çöplüğünden beslenen, ‘devlet izin verdiyse alınabilir de verilebilir de(!)’ diyen, resmi-gayri resmi tefecilik yapan, bir nesli yetiştirdiniz. Ey faizle beslenenler! Faizi helal gören tefeci bir nesliniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Namaz kılmasını bilmeyen, bilmediği gibi öğrenmek gibi bir düşüncesi de olmayan, ancak bilgisayar oyunlarını hileleriyle bilen, oruç tutması işine gelmeyip bütün gün kahve-kafe köşelerinde pinekleyen, kumarı eğlence görüp ‘ver bir piyango’ diyen, harama duyarsız, gelenin nereden geldiğini önemsemeyen, haramdan kazanan, harama harcayan nesiller yetiştirdiniz. Ey nesillerle kumar oynayanlar! Hayatı oyun ve eğlence sayan ‘milli kumarbaz’(!) bir nesliniz var artık, şimdi mutlu musunuz?

Bayram Müslümanı(!), Cuma Müslümanı(!), Kadir gecesi Müslümanı(!) gibi Müslümanlar(!) ürettiniz. Hayatında namazsız, oruçsuz, zekâtsız, hacsız olup belirli günlerde yaptıklarıyla ‘ak-pak’ olacağını sanan tipler türettiniz. Dilleriyle ‘dinimiz İslam’ diyen, her halleriyle İslam’a muhalefet eden nesiller yetiştirdiniz. Ey İslam’ın gerçeklerini gizlettirerek onu belirli günlerde yapılan ibadetler olarak sunanlar! İslam’a inandığını söyleyip İslamsız, imanlı olduklarını söyleyip imansız nesilleriniz var artık, şimdi mutlu musunuz? [“ŞİMDİ MUTLU MUSUNUZ?” Sorusunun muhatapları arasında -dün ve bu gün- dünyanın her bir köşesinde tüm bu çirkin işlerden sorumlu olup, bu çirkinlikleri topluma sunanlar, -kaldırmak yerine- bunları yasalarla koruyanlar, bu çirkinlikleri yasallaştıranları destekleyenler de vardır.]

     …

Elbette iman ehli insanların bu çirkinliklerden mutlu olması düşünülemez. Bunlardan mutlu olabilecek olanlar imanla, İslam’la hiçbir bağları olmayanlardır. Onlar, kendilerini hüsrana sürüklerlerken, -şeytan gibi- yalnız olmamaya çalışmaktadırlar.

Ehli imana düşen görevde, tüm İslamsızlıklara ve İslamsızlara karşı gücü nispetince mücadeleyi sürdürmektir. Karınca misali de olsa safının haktan yana olduğunu ortaya koymaktır.

Safını haktan yana ortaya koyanlara selâm olsun.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *