«
  1. Ana sayfa
  2. MAKALELER
  3. Nedir Bu Laiklik?

Nedir Bu Laiklik?

Hayat nizamı kılmaları için kullarına Kur’ân’ı indiren, indirdiği her sözü hak ve âdelet olan, insânların ve cinlerin ve de tüm mahlukatın rabbinin yüce ismiyle…

Kardeşlerim laik lobi her zamanki gibi iş başında. Buna dair bir iki satır yazmadan rahat edemeceğim. Bildiğiniz üzere yıllardır yaşadığımız şu topraklarda laiklik sistem olarak nice insânların kanlarına girdi. Nice çocuklar babalarına hasret olarak büyüdü. Laiklik denen çağdaş câhiliyye her ne kadar bela varsa hepsini akın akın üzerimize çekti. Çocuklar daha peygamberlerinin ismini öğrenmeden çağdaş putların şecerelerini ezberlemek zorunda bırakıldı. Örtülü bayanlar çağdışı, çıplaklar ise medeni olarak öğretildi. Kur’ân sadece namaz ve oruç gibi ferdi ibâdetlerden müteşekkilmiş gibi gösterildi. Tevhîde dâvet eden Müslümanlar terörist ilân edilerek hapislere dolduruldu. Çeşitli işkencelere maruz bırakıldı. Îmân hakîkatleri çöl adamlarının uyduruk masalları olarak anıldı… Ve hala daha karanlık bu zihniyet sahnede.

Evet, saysak sayfalarca sürecek olan İslâm düşmanlarının zulümleri, iftiraları ve karalamarı ne adına yapıldı ve yapılıyor? Neyi kendilerine kalkan edinerek Allâh’a savaş açtılar ve devam ediyorlar? Hangi maske ardında gizlenmekteler? Sorular çok ama verilecek cevâb bir ve elbetteki laiklik. Öyleyse laikliğiniz batsın. Allâh’ım laiklik denen bu küfür izmini yerle bir et… Âllâhumme Âmîn.

Soruyorum laik zihniyete, nedir bu laiklik? 

Daha tanımı bile tam olarak konamamış olan her tutanın farklı bir yöne fakat tek bir amaçla çektiği Allâh düşmanlarının ödün vermeyiz dediği bu şey nedir? 

Cumhuriyet kurulduktan sonra her Müslüman avında hep bir ağızdan elden gidiyor denilen laiklik nedir? 

Sizin îmânsızca ve ahlaksızca yaşamayı istediğiniz sistem midir?

Zinanın zihinlerde normal ya da başarı olarak algılandığı bir düzen midir?

Hatta kadının kadınla, erkeğin erkekle ilişkiye girmesine tepkisiz kalınmasını yüksek normlar olarak tanıtmanız mıdır? Faizin girmediği ev bırakmadığınız ticari hayat mıdır? 

Daha acayibi yetkililerin “esnafa şu kadar kredi kullandırdık, elhamdulillâh(!)” diye övündüğü aslı Allah’a ve Rasûlü’ne savaş açmak olan sömürü düzeni midir? 

Alkolü ve daha bir çok uyuşturucu çeşidini ayak altına indirdiğiniz şu yozlaşma mıdır? 

Başına milli getirerek kutsamaya, şans oyunu diyerek de şirin göstermeye çalıştınız kumar gibi şeytan işi pislikleri hayatın parçası kılmanız mıdır? 

Özgürlük adı altında her türlü ahlaksızlığı işlediğiniz insanlık onurunu dahi hiçe sayan bir düşünce ve yaşam tarzı mıdır?

Vallahi yazarken bile içim kalktı. Bu kadar pislik ve bu kadar rezalet çağdaşlık adına öyle mi? Yazıklar olsun! Siz, sizi yarattığı halde Allâh’a karşı kâfirler oldunuz. Ölüm nasıl inkâr edemeyeceğiz bir gerçekse, yarın bu söylemlerinizden ve hayat şeklinizden hesâb verecek olmanız da o derece bir hakîkattir.

Ey laikler biliniz ki bizler Müslümanlarız. Yani Allâh’a teslim olmuş kullarız. Allâh ne dediyse, Peygamberimiz ne emrettiyse bizler ona îmân ettik ve gücümüz nispetinde yerine getirmeye çalışmaktayız. Sizler ne derseniz deyin. Ne yaparsanız yapın. Bizler asla laik olmayacağız. Laikliği ebediyyen benimsemeyeceğiz. Laikliğe karşı Allâh’ın sistemini savunacağız ve onu yaşayacağız inşallah. Çünkü bizler biliyoruz ki laiklik küfür sistemidir. Herkim bu sistemden razı olursa küfür işlemiş olur. Bazılarının dediği gibi gevur olur. Gevurluk da inandığınız laiklik siteminde çağdaşlıksa siz bilirsiniz. Hesâb vakti yakındır. Allâh her şeyi işitip görendir. Hesâb vermeye hazır olun!

 

Abdullah Saîd el-Müderris